Chorvatsko

Od 1. února 2009 mohou členové Evropské unie a občané České republiky unie nabývat vlastnictví k nemovitostem v Chorvatsku. Naše společnost v minulosti zprostředkovávala nákup nemovitostí v Chorvatsku pouze prostřednictvím nově založených chorvatských společností. Formality spojené se založením, provozem a vlastnictvím společností nyní odpadají.

Mnoho realitních obchodů se ale nyní uskutečňuje „na divoko“, na bázi příslibů a v podmínkách úředně nedoložitelných právních vztahů. Český klient ale téměř vždy musí složit prodávajícímu nebo agentuře nezanedbatelnou nevratnou finanční zálohu. Často poté i bez přímého zavinění strany prodávající není možné transakci dokončit, neboť se ukáže, že pro to nejsou dány zákonné podmínky, např. prodávající není vlastníkem nemovitostí, není možné zkolaudovat novostavbu a zapsat ji do katastru, tedy ani převést vlastnictví na kupujícího, který je nucen doplatit kupní cenu.

Před takovými situacemi, se kterými jsme v průběhu činnosti setkali, umíme naše klienty ochránit. Nabízíme našim klientům nákup nemovitostí s TROJITÝM právním zajištěním celé transakce ve spolupráci renomovaného právníka – zástupce chorvatské realitní agentury, právníka naší společnosti a nezávislého advokáta sídlem v Zagrebu.

Výhodou je plynulá znalost chorvatského jazyka i znalost místních poměrů.

Celkové náklady na pořízení nemovitosti kromě kupní ceny zpravidla nepřesáhnou 10 % z ceny nemovitosti, včetně úhrady daně z převodu nemovitostí 5 %, kterou hradí v Chorvatsku kupující. Realitní provize činí 3 % až 6 % z kupní ceny nemovitosti, notářské poplatky - cca 2 %. Daň z přidané hodnoty činí 22 %.

V případě nákupu nemovitostí našich smluvních partnerů – profesionálů v zahraničí prostřednictvím naší kanceláře NEPLATÍTE DVOJÍ PROVIZI, pouze případné na Vaše přání zajišťované nadstandardní služby.